Завантажити ще

Екс-нардепу Микитасю вручили підозру за спробу підкупити мера Дніпра

Екс-нардепу Микитасю вручили підозру за спробу підкупити мера Дніпра
Фото: facebook.com/mikitas.info

Колишньому народному депутату Максиму Микитасю, який запропонував меру Дніпра Борису Філатову рекордний хабар у 22 мільйони євро, повідомили про підозру. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

- У жовтні 2022 року колишній народний депутат України запропонував міському голові міста Дніпро неправомірний зиск за укладання з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену у Дніпрі поза конкурсом. Кошти обіцяв надавати частинами протягом дії проекту – до 2027 року, – встановили слідчі.

Як зазначили у відомстві, "лояльність" Філатова Микитась оцінив у 22 мільйони євро, що становить 10% вартості проекту. Фінансування будівництва здійснюється за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.

- Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні. Розслідування цих фактів НАБУ розпочало за заявою міського голови Дніпра, - наголосили детективи.

Також у НАБУ нагадали, що Микитась уже фігурує у кримінальній справі. Екс-нардеп є підозрюваним у справі про заволодіння 81 мільйоном гривень коштів Національної гвардії. Ця справа зараз перебуває на розгляді суду.