25 вересня
Завантажити ще

Україна та Росія провели "жіночий" обмін полоненими - додому повернулися 108 захисниць

Україна та Росія провели
Фото: t.me/volodymyrzolkin

У рамках обміну полоненими Україна повернула на батьківщину 108 жінок, які опинилися у полоні Росії. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у своєму телеграм-каналі.

- Черговий масштабний обмін полоненими вдалось провести сьогодні. Особливо емоційний і справді особливий – ми звільнили з полону 108 жінок. Це був перший абсолютно жіночий обмін. 37 евакуйованих з «Азовсталі», 11 офіцерів, 85 - рядових та сержантів. З них 35 захисниць із ЗСУ, 32 - із ВМС, 12 - із ТРо, 8 - із НГУ включно з двома із «Азову», 5 - із ДССТ, 4 - із ДПСУ та 12 цивільних, - написав Єрмак.

За його словами, серед звільнених українок є жінки, які були незаконно ув'язнені росіянами на тимчасово окупованих територіях. Вони потрапили до полону ще до початку повномасштабного російського вторгнення до України.

- Люди сиділи з 2019 року в псевдореспубліках за «надто проукраїнську позицію», що виражалася у перевезенні гуманітарки для дітей-сиріт, надумані «шпигунство» й «тероризм», - уточнив Єрмак.

Як зазначив голова ОП, наразі усі звільнені з полону дівчата проходитимуть медичний огляд та реабілітацію. Також найближчим часом вони зможуть повернутись до своїх родин.

За даними пресслужби ГУ розвідки, найстаршій зі звільнених полонених 62 роки, наймолодшій – 21 рік. Також серед жінок є поранені.

Як пише російське видання "ТААС", Москва в рамках обміну полоненими з Україною повернула з полону 110 людей, у тому числі - 72 моряків. У Міноборони країни також підтвердили, що Україна повернула на батьківщину 108 жінок.