23 червня
Завантажити ще

Чехія заборонить в'їзд туристам та студентам з Росії по шенгенським візам

Чехія заборонить в'їзд туристам та студентам з Росії по шенгенським візам

Влада Чехії ухвалила рішення про посилення візових обмежень для громадян Росії. З 25 жовтня російські туристи та студенти не зможуть приїхати до країни по шенгенським візам. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Чехії.

- Поки в Україні російські ракети падають на дитячі майданчики та на людей, які просто їдуть на роботу, щодня через міжнародний аеропорт до Чехії виїжджають до 200 громадян РФ. Саме тому ми домовилися, що у в'їзді буде відмовлено громадянам Росії, які прибувають на територію Чехії через зовнішні кордони Шенгенської зони – тобто. через наш міжнародний аеропорт – з метою туризму, спорту чи культури, - заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський.

За його словами, починаючи з 25 жовтня нові правила застосовуватимуться до туристів з РФ з шенгенськими візами, виданими в будь-якій з країн Євросоюзу. Тим часом країна посилить підтримку для студентів з України та Білорусі, які навчатимуться у чеських вузах.

- Ми хочемо надати якісну європейську освіту тим, кого переслідують з політичних мотивів, і тим, хто сповнений рішучості змінити нинішні недемократичні умови у своїй країні, - зазначив чеський міністр.

Через війну Росії проти України з 12 вересня в ЄС призупинили дію угоди про спрощений візовий режим для громадян РФ. Ряд країн уже запровадили заборони на в'їзд росіян із шенгенськими візами. Зокрема, подібні обмеження запровадила влада Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Фінляндії.