Завантажити ще

Шмигаль закликав ще зменшити споживання електроенергії - до 25%

Шмигаль закликав ще зменшити споживання електроенергії - до 25%
Фото: facebook.com/KabminUA

Україна має досягти свідомого зменшення споживання електроенергії на 25%, щоб уникнути планових відключень. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

- З метою уникнення планових відключень ми маємо досягти свідомого зменшення споживання електроенергії з 17 до 22 години загалом по Україні на 25%. Тому звертаємося до бізнесу з проханням долучитися до свідомого споживання й у зазначений період, з 17 до 22 години, вимикати зовнішню світлову електрорекламу та інші енерговитратні прилади, - сказав він.

Вчора та позавчора ввечері жителі України свідомо зменшили споживання електроенергії на 10%. 

Шмигаль попередив, що після увімкнення опалення влада попросить заощадливо використовувати газ і вугілля. Також бажано, аби в кожної родини був запас необхідних базових речей: теплий одяг, свічки, ліхтарики, батарейки. 

- Зараз готовність до опалювального сезону по країні більш ніж 90%. Підготовлені також спеціальні пункти обігріву для населення, розроблено плани евакуації на випадок неможливості швидкого відновлення критичної інфраструктури, - розповів прем’єр.

Денис Шмигаль нагадав, що середнє значення температури в квартирах цієї зими буде 18 градусів. 

За словами прем’єр-міністра, за три дні через ракетні удари Росії в Україні пошкоджено 28 об’єктів енергетичної інфраструктури.  

В “Укренерго” попросили вранці з 8-ї до 11-ї години також зменшувати споживання електроенергії, а вдень не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів. Користуватися обігрівачами, пральними машинами, вмикати бойлери, посудомийки та інші енергозатратні прилади рекомендували вночі.