Завантажити ще

На засіданні Генасамблеї ООН 8 країн засудили атаки РФ на мирних людей

На засіданні Генасамблеї ООН 8 країн засудили атаки РФ на мирних людей
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=RAy-gzSvvec&t=1936s

Атаки РФ на мирні українські міста не має іншої мети, як смерть цивільних. Про це у своєму виступі на засіданні Генасамблеї ООН повідомив представник Латвії Андрій Пілдеґович. Як повідомляє «Суспільне», дипломат від імені 8 країн — Естонії, Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Латвії — засудив атаки на цивільну інфраструктуру України.

- У цьому немає якоїсь військової мети — мета полягає спричинити смерть та знищення цивільних. Ми ніколи не визнаємо результатів псевдорефередумів здійснених під дулом зброї, — сказав Пілдеґович.

Він закликав інші держави які дотримуються міжнародного права, не визнавати нелегальну анексію українських територій.

- Це загроза міжнародному миру та безпеці, — додав представник Латвії в ООН.

Представник України при ООН Сергій Кислиця в свою чергу сказав, що зараз організація перебуває у вирішальній точці, коли ООН або відновить довіру до себе, або зазнає невдачі.

- Мій день розпочався майже 14 годин тому, тому що моя країна зазнала нападу, мої близькі родичі перебували у житловому будинку, який атакувала РФ. Росія вже вбила члена моєї сім'ї й цієї жорстокості немає кінця. Не можна сподіватися на стабільний мир, поки нестабільна та божевільна диктатура існує неподалік від вас. Диктатура яка використовує ракетний терор проти населення іншої держави, — підкреслив Кислиця.

Він додав, Росія намагається повернути брежнєвську доктрину, коли  країна може обмежити принципи заборони використання сили, якщо це в її інтересах. І закликав усі країни-члени Генасамблеї ООН проголосувати "за" резолюцію із засудженням незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях України.