Завантажити ще

Україна припинить експорт електроенергії через російські атаки по енергооб'єктам

Україна припинить експорт електроенергії через російські атаки по енергооб'єктам
Фото: Герман Галущенко

Внаслідок масованих обстрілів росіян по енергетичним об'єктам Україна припиняє з 11 жовтня постачання електроенергії до країн Європейського Союзу. Про це йдеться у заяві Міністерства енергетики.

- Сьогоднішні ракетні обстріли, що вразили теплову генерацію та електричні підстанції, змушують Україну піти на припинення з 11 жовтня 2022 року експорту електроенергії для стабілізації власної енергосистеми. Саме експорт електроенергії з України допомагав Європі зменшувати споживання російських енергоресурсів. І саме тому Росія знищує нашу енергосистему, вбиваючи можливість експорту електроенергії з України, - заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Як зазначили у відомстві, Росія продовжує здійснювати енергетичний терор проти України та посилює енергетичний тиск на Європейський Союз.

- Українська електроенергія, яку ми експортували після синхронізації до ЄС, а також окремими лініями до Молдови та Польщі, допомагала Європі замінювати російський газ та підтримувала стабільність європейської енергосистеми. Навіть після того, як було зупинено Запорізьку атомну електростанцію, яка понад 7 місяців перебуває в російській окупації, Україна виконувала свої зобов'язання перед європейськими партнерами з експорту електроенергії, - наголосили в Міненергетики.

Україна зазнала масових атак з боку Росії в ніч проти 10 жовтня. В результаті отримали пошкодження низка енергооб'єктів України. Зокрема, росіяни обстріляли Бурштинську ТЕС. У зв'язку із ситуацією, що склалася, в деяких регіонах ввели графіки аварійного відключення електроенергії. Також українців закликали з 17:00 до 22:00 максимально знизити споживання електроенергії.