Завантажити ще

Новим головою Нацбанку України став Андрій Пишний

Новим головою Нацбанку України став Андрій Пишний
Фото: Гонтар Владимир / УНИАН

Ексглава Ощадбанку Андрій Пишний став новим головою Національного банку – його призначення підтримали у залі Верховної Ради. Про це повідомила народний депутат з фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк.

Постанову №8107 про призначення Пишного ухвалили депутати Верховної Ради 7 жовтня. "За" проголосували 290 нардепів, уточнила вона.

Як пише перший заступник голови податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк, Пишний був присутнім на засіданні. Під час виступу в залі він зазначив, що для залучення від міжнародних партнерів коштів на покриття дефіциту понад 30 млрд дол. на рік Україні потрібна співпраця з МВФ. Саме від підтримки партнерів залежатиме, чи Україна зможе відмовитися від емісійного фінансування бюджету.

Вже призначений голова НБУ висловився на підтримку облікової ставки у 25% та введених на час воєнного стану обмежень. Він зазначив, що офіційний курс НБУ поки що адекватний і відповідає поточним економічним реаліям.

Пишний має 16 років стажу у банківській системі, значну частину якого присвятив Ощадбанку. З 2003-го по 2007 рік він був першим заступником голови правління Ощада, а у 2014 році повернувся до Ощадбанку як голова правління та працював до 2020 року. Після нього Ощадбанк очолив Сергій Наумов, радником якого Пишний став через два роки - у травні 2022-го. За час його управління відбулися найбільш значні зміни в Ощадбанку, що  вивело фінустанову на прибуткову діяльність. Також на час його роботи в банку припала одна з найгучніших перемог України в міжнародному арбітражі з Росією - за активами Ощадбанку в Криму на 1,3 млрд дол.

Новини по темі: Верховна Рада Нацбанк