Завантажити ще

ЄС затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії

ЄС затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії
Фото: YVES HERMAN/REUTERS

Рада ЄС затвердила восьмий пакет санкцій проти Росії, який є відповіддю на розв’язану РФ війну в Україні. Як повідомили в Єврокомісії, він запроваджує нові заборони на імпорт на суму 7 млрд євро, а також обмеження на експорт.

Санкції позбавляють російську армію та її постачальників додаткових конкретних товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України. А також закладає основу необхідної правової бази для запровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7, зазначили в Єврокомісії.

Санкції включають заборону на експорт вугілля, включаючи коксівне вугілля, певні електронні компоненти, технічні вироби, що використовуються в авіаційній галузі, а також деякі хімічні речовини. Також додано заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів відповідно до Регламенту проти тортур.

Крім того, узгоджено додаткові обмеження на імпорт на суму майже 7 млрд євро. Вони включають заборону на ввезення в Росію готової продукції та напівфабрикатів зі сталі, машин та обладнання, пластмас, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічних продуктів та ювелірних виробів не із золота.

До пакету входить заборона громадянам ЄС обіймати посади у керівних органах деяких державних підприємств. А також заборона на всі операції з Російським морським регістром, додаючи його до списку державних підприємств, на які поширюється заборона операцій.

У новому пакеті також розширений спектр послуг, які більше не можуть надаватися уряду Росії чи юридичним особам, зареєстрованим у Росії: тепер вони включають ІТ-консультації, юридичні консультації, архітектурні та інженерні послуги. Вони важливі, оскільки потенційно можуть послабити промисловий потенціал Росії, оскільки вона залежить від імпорту цих послуг.

У пакет додані також нові фізичні та юридичні особи - тих, хто причетний до російської окупації, незаконної анексії та фіктивних "референдумів" на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Сюди входять фізичні та юридичні особи, які працюють у військовому секторі, такі як високопосадовці та військові чиновники, а також компанії, які підтримують російські збройні сили.

Новини по темі: Санкції Євросоюз