Завантажити ще

МЗС засудило спробу Росії привласнити ЗАЕС, а указ Путіна назвало нікчемним

МЗС засудило спробу Росії привласнити ЗАЕС, а указ Путіна назвало нікчемним
Фото: ru.wikipedia.org

Міністерство закордонних справ відреагувало на підписаний президентом Росії "указ" про передачу Запорізької атомної електростанції у федеральну власність. Відповідну заяву опубліковано на сайті відомства.

- Довгий перелік злочинів та грубих порушень Росією міжнародного права від початку повномасштабної агресії проти України сьогодні поповнився ще одним злочином – незаконною спробою взяти під своє управління Запорізьку атомну електростанцію. Розглядаємо відповідний указ президента РФ з цього приводу нікчемним. Рішуче засуджуємо цей злочин, який ще більше посилює ризики та загрози у сфері ядерної безпеки, спричинені російською окупацією ЗАЕС, - йдеться у заяві.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, МЗС закликало країни розглянути введення санкцій проти "Росатому", а держави-члени МАГАТЕ - обмежити співпрацю в рамках будь-яких проектів з Росією.

- Вкотре наголошуємо на необхідності максимальної мобілізації зусиль усіх членів світової спільноти з метою забезпечення якнайшвидшої деокупації Запорізької АЕС та її повернення під контроль України як єдиного способу усунення нинішніх загроз у сфері ядерної безпеки, - зазначено в повідомленні.

Українська сторона нагадала росіянам про кримінальну відповідальність за виконання злочинних наказів про присвоєння об'єкта цивільної ядерної інфраструктури України. Також у МЗС зажадали від Росії забезпечити безпеку та недоторканність громадян України, які продовжують виконувати критичні функції на атомній електростанції.