1 квiтня
Завантажити ще

Нардепів, які перебувають за кордоном, позбавили зарплати

Нардепів, які перебувають за кордоном, позбавили зарплати

Народним депутатам, які відсутні на пленарних засіданнях Верховної Ради та перебувають за кордоном без поважної причини, не сплачують заробітну плату. Про це йдеться у заяві апарату парламенту.

- З травня 2022 року заробітна плата та виплати народним депутатам, які перебувають не в Україні без поважних причин, не нараховується. Відділ бухгалтерського обліку проводить звірку присутності народних депутатів, за результатами якої здійснюється перерахунок виплат народним депутатам за фактично відпрацьований час, - наголосили у відомстві.

Як зазначено у повідомленні, після вторгнення РФ до України частина народних депутатів перестала відвідувати пленарні засідання Верховної Ради. У зв'язку з цим Комітет із регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради рекомендував Апарату ВР призупинити виплати народним обранцям.

- На період дії військового стану в Україні Комітет Ради порекомендував зупинити відшкодування видатків, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, видачу коштів для компенсації вартості проїзду, оренди житла або оренди готельного номера парламентаріям, які без поважних причин були відсутні протягом відповідного календарного місяця на всіх пленарних на засіданнях, на засіданнях комітетів, а також тим народним обранцям, які залишили територію України і досі перебувають за кордоном, - йдеться у заяві.

Таким чином, нарахування заробітної плати нардепам провадиться на підставі наявності табеля обліку робочого часу.