Завантажити ще

Гендиректор МАГАТЕ виїхав до Києва, щоб обговорити ситуацію навколо ЗАЕС

Гендиректор МАГАТЕ виїхав до Києва, щоб обговорити ситуацію навколо ЗАЕС
Фото: twitter.com/rafaelmgrossi

Для переговорів щодо створення охоронної зони ядерної та фізичної безпеки навколо Запорізької атомної станції до Києва їде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Про це він повідомив у твітері.

– Їдемо до Києва на важливі зустрічі. Потреба у створенні охоронної зони ядерної безпеки навколо Запорізької атомної електростанції наразі є актуальною як ніколи, - написав Гроссі.

Про плани Гроссі приїхати до Києва напередодні повідомили у МАГАТЕ. В агентстві також анонсували візит гендиректора МАГАТЕ до Москви – він запланований після переговорів з українською стороною у Києві.

Місія МАГАТЕ відвідала Запорізьку АЕС 1 вересня. Нині там перебувають кілька представників організації. У МАГАТЕ запропонували створити зону захисту та ядерної безпеки. Тоді президент Володимир Зеленський заявив, що Україна згодна, якщо йдеться про демілітаризацію Запорізької АЕС.

Наприкінці вересня Росія оголосила про "входження до складу РФ" тимчасово окупованих територій України, зокрема Запорізької області. 5 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав "указ" про передачу атомної станції у федеральну власність.