Завантажити ще

Промову Ліз Трасс за підсумками місяця прем'єрства перервали активістки "Грінпіс"

Промову Ліз Трасс за підсумками місяця прем'єрства перервали активістки
Фото: REUTERS/Hannah McKay

Ліз Трасс виступила із півгодинною промовою за підсумками місяця свого прем'єрства. Частину своєї промови, яку вона виголосила на щорічній конференції Консервативної партії у Бірмінгемі, Трасс присвятила Україні.

- Ми працюємо з нашими друзями та союзниками, щоб підтримати Україну перед обличчям жорстокої путінської війни. Хоробрий український народ бореться не лише за свою безпеку, але й за всю нашу безпеку. Це боротьба за свободу та демократію в усьому світі. Незаконна анексія Путіним території України — це лише черговий акт у його кампанії з підриву демократії та порушення міжнародного права.

Ми не повинні поступатися тим, хто хоче угоди щодо розміну української землі. За ілюзію миру пропонують платити українським життям. Ми стоятимемо поряд з нашими українськими друзями, скільки б часу на це не знадобилося. Україна може перемогти, Україна має перемогти і Україна переможе. Я знаю, що президент Зеленський і народ України вітатимуть нашу солідарність із ними у цей дуже і дуже важкий час, - сказала прем'єр-міністр Великобританії.

Ліз Трасс заявила, що ми маємо справу з глобальною економічною кризою, спричиненою коронавірусом та жахливою війною Путіна в Україні. Однією з причин кризи є те, що Захід колективно зробив недостатньо.

– Ми стали самовдоволеними. Ми недостатньо витрачали на оборону. Ми стали надто залежними від авторитарних режимів щодо дешевих товарів та енергії. І ми недостатньо рано протистояли Росії. Ми подбаємо про те, щоб це ніколи не повторилося, - сказала вона.

Трас оголосила про збільшення видатків на оборону до 3% ВВП до кінця десятиліття, а також про зміцнення енергетичної безпеки, зокрема, відкриття нових газових родовищ у Північному морі та великі постачання відновлюваних джерел енергії.

Незважаючи на те що Ліз Трасс обіцяла виконати зобов'язання з досягнення нульового рівня викидів, її перервали дві активістки "Грінпіс" з транспарантом, на якому було написано "Хто голосував за це?". Їх швидко видалили із зали, після чого пролунали гучні тривалі оплески. В екологічній організації пізніше заявили, що прем'єр-міністр порушила обіцянки її партії з маніфесту 2019 року про рішучі дії щодо боротьби зі зміною клімату.

Прем'єр-міністр вийшла на сцену під пісню M People "Moving on Up". Як пише Sky News, у своїх соцмережах учасники танцювальної групи 90-х обурилися використанням пісні. Телеканал відзначив симпатії музикантів до лейбористів.

У своїй промові Трасс дала зрозуміти, що не відмовлятиметься від курсу на зниження податків. Критики консерваторів впевнені, що така податкова політика призвела до відтоку інвестицій та падіння фунта до історичного мінімуму стосовно долара. На думку британського прем'єра, низькі податки дозволять країні бути відкритою для бізнесу та залучати найкращі таланти.

Новини по темі: Великобританія Ліз Трасс