25 травня
Завантажити ще

Ілон Маск запропонував віддати Крим Росії, щоб не допустити ядерну війну

Ілон Маск запропонував віддати Крим Росії, щоб не допустити ядерну війну
Фото: Patrick Pleul/Pool via REUTERS/File Photo

Ілон Маск запропонував віддати Крим Росії, щоб закінчити війну між Україною та Росією, а також не допустити ядерної війни. У своєму твіттері найбагатша людина у світі запустила опитування, чи згодні його підписники з такою пропозицією.

- Цілком ймовірно, що це буде кінцевим результатом – питання лише в тому, скільки помре до цього. Також варто зазначити, що можливим, хоч і малоймовірним, результатом цього конфлікту є ядерна війна, - налякав Маск 107 мільйонів своїх читачів у соцмережі.

Засновник компаній SpaceX та Tesla припустив, що миру між Україною та Росією можна досягнути наступним чином: 

  • “відновити вибори в анексованих регіонах під наглядом ООН. Росія йде, якщо на це буде воля народу”; 
  • “Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)”; 
  • “водопостачання Криму забезпечено”;
  • “Україна залишається нейтральною”;

Після обурення українських користувачів Ілон Маск змінив своє питання на наступне: “Воля людей, які живуть на Донбасі та в Криму, має вирішити, чи у складі Росії вони чи України”.

Реакція України

Президент Володимир Зеленський:

- Який Ілон Маск вам подобається більше: який підтримує Україну чи підтримує Росію?

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив у своєму твіттері, що для миру Росія повинна пройти денуклеаризацію та демілітаризацію, а її воєнні злочинці піддатися міжнародному трибуналу. Україна повинна звільнити свої території, включно з анексованим Кримом. 

Радник Офісу президента Олексій Арестович написав у  телеграм-каналі, що не лише «хороших росіян» скоро не залишиться, а й "хороших міжнародних".

- І будемо ми з вами самодостатніми сиротинками. Натомість із Кримом та Донбасом. Взагалі це зборище чудових аборигенів доставляє. Пітерсон, Франциск, тепер марсіянин. Це означає, що на Заході досить поширений відповідний інтелектуальний тренд. Що ж... Доб'ємо його.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у твіттері:

- Наступного разу, коли мені потрібен сантехнік, я подзвоню @elonmusk. Він не займається сантехнікою?! Тоді в чому справа, чому він говорить про міжнародні відносини та внутрішнє право? До речі, хороший сантехнік краще, ніж чужі думки Маска щодо незаконно окупованих територій іноземної держави.

За версією "Бабеля", пропозиції Ілона Маска про "мир" вплинули на падіння акцій Tesla на 9%.

До речі

Після нападу Росії Маск погодився поставити Україні обладнання для супутникового інтернету Starlink. Але мільярдер зазначив, що не блокуватиме російські ЗМІ, оскільки він за "свободу слова", і всі ЗМІ пропагандистські, просто «деякі більшою мірою, ніж інші». 14 березня Ілон Маск за допомогою твіттера викликав Володимира Путіна на "бій" за Україну.