Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Папа Римський звернувся до Зеленського та Путіна - закликав їх до миру

Папа Римський звернувся до Зеленського та Путіна - закликав їх до миру

Під час традиційної недільної проповіді у Ватикані Папа Римський Франциск звернувся до президента Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна. Він закликав голов України та Росії до припинення війни у нашій країні, розв'язаної Кремлем. Про це пише "Vatican News".

- Мій заклик насамперед звернений до президента Російської Федерації, благаючи його зупинити, також із любові до свого народу, цю спіраль насильства та смерті. З іншого боку, засмучений величезними стражданнями українського населення через агресію, спрямовую такий самий повний довіри заклик до президента України бути відкритим до серйозних мирних пропозицій, - заявив понтифік.

Папа Франциск зазначив, що будь-які переговори не повинні нав'язуватися силою, а рішення мають бути справедливими та стабільними, відповідно до принципу суверенітету та територіальної цілісності.

- Скільки крові ще має пролитися, щоб ми зрозуміли, що війна ніколи не є рішенням, а лише знищенням? … Повторюю заклик, щоб негайно досягти припинення вогню. "Нехай замовкне зброя та шукаємо умови для того, щоб розпочати переговори, здатні привести до рішень, які не нав'язані силою, а узгоджені, справедливі та стабільні", - сказав він.

У своєму зверненні Папа Римський назвав війну "помилкою та жахом" і закликав світових політиків ввести в дію всі дипломатичні засоби, щоб покласти край величезній трагедії. Понтифік висловив стурбованість через загострення війни в Україні, а також засудив анексію Росією українських територій та ядерну ескалацію.