Завантажити ще

Зеленський скасував в Україні осінній призов та відстрочив демобілізацію

Зеленський скасував в Україні осінній призов та відстрочив демобілізацію
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким скасував осінній призов в Україні. Відповідний указ опубліковано на сайті голови держави.

- Внести до указу президента України від 29 грудня 2021 р. № 687/2021 "Про звільнення до запасу військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові заклики громадян України на строкову військову службу у 2022 році" наступні зміни: 1) абзац 3 пункту 1 та абзац 3 пункту 2 статті 1 доповнити словами "але не раніше оголошення в установленому порядку демобілізації"; 2) статті 2 – 6 виключити; З) у статті 7 слова та цифри "крім пункту 2 статті С, який набирає чинності з 1 вересня 2022 року" виключити", - зазначено в документі.

Згідно з президентським указом, у жовтні-грудні в Україні не будуть проводити призовну кампанію, а звільнення в запас військовослужбовців відкладено на термін "не раніше оголошення в установленому порядку демобілізації". Цей документ набирає чинності з дня опублікування.

У квітні також скасовував весняний заклик, оскільки в Україні запроваджено військовий стан та оголошено загальну мобілізацію. Чоловікам віком від 18 до 60 років обмежили право виїзду за межі країни, а на вимогу вони мають з'явитися до військкоматів.