Завантажити ще

Байден підписав закон про виділення Україні 12 мільярдів доларів допомоги

Байден підписав закон про виділення Україні 12 мільярдів доларів допомоги
Фото: REUTERS

Президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав закон про тимчасове державне фінансування, який передбачає надання додаткової допомоги Україні у розмірі 12,3 мільярда доларів. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

- Закон "передбачає асигнування федеральним відомствам на 2023 фінансовий рік до 16 грудня 2022 року для продовження проектів та діяльності федерального уряду, а також включає додаткові асигнування для реагування на ситуацію в Україні", - йдеться у повідомленні.

Законопроект було схвалено Палатою представників США 30 вересня. Документ підтримали 230 американських конгресменів. Він набрав чинності до кінцевого терміну, коли у США закінчується фінансовий рік і за відсутності схваленого фінансування оголошується шатдаун – вимушене зупинення роботи держустанов.

Згідно із законом, Україні буде виділено 12,3 мільярда доларів для допомоги у боротьбі з російським наступом. 3 мільярди доларів передбачено для надання військової допомоги - навчання військових, постачання озброєння та логістика. Ще 1,5 мільярда доларів буде виділено на поповнення запасів американського обладнання, яке нададуть Україні або країнам, які надали підтримку. Також 2,8 мільярда доларів призначено для військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.