Завантажити ще

Генсек ООН: "Приєднання" українських областей до РФ не матиме юридичної сили

Генсек ООН:
Фото: REUTERS

Будь-яке рішення РФ про "приєднання" Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме юридичної сили, тому що "псевдореферендуми" не можна назвати справжнім народним волевиявленням. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш.

- РФ як один із п'яти постійних членів Ради безпеки несе особливу відповідальність за дотримання Статуту. Будь-яке рішення про приєднання Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження. Це неможливо погодити з міжнародно-правовою базою. Це виступає проти всього, за що має стояти міжнародна спільнота. Це нехтує цілями та принципами Організації Об'єднаних Націй, - заявив Гутерреш.

Він наголосив, що нинішні події – «небезпечна ескалація, їй немає місця у сучасному світі, і це не повинно бути прийнято».

- Позиція ООН однозначна: ми повністю віддані суверенітету, єдності, незалежності та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах відповідно до відповідних резолюцій ООН. Хочу наголосити, що так звані "референдуми" на окупованих територіях проводилися під час активного збройного конфлікту, на територіях, що знаходяться під російською окупацією, і поза правовим і конституційним полем України, - сказав він.

Генсек ООН наголосив, що "псевдореферендуми" не можна назвати справжнім висловленням народної волі. Та що країни «повинні працювати разом, щоб покласти край цій руйнівній та безглуздій війні та відстоювати Статут ООН і міжнародне право".

Росія проводила псевдореферендуми на окупованих територіях з 24 по 27 вересня. Ввечері 29 вересня путін підписав «укази» про визнання «незалежності» Запорізької та Херсонської областей.