Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українська розвідка та ФБР викривають мережу російських шпигунів

Українська розвідка та ФБР викривають мережу російських шпигунів
Фото: mil.in.ua

Українська військова розвідка спільно з підрозділами контррозвідки ФБР викрили мережу російських шпигунів у США. Американські спецслужби пов’язують російських агентів із відмиванням грошей найбагатших людей РФ, втручанням у вибори США 2016 року та безпосередньою співпрацею з Дональдом Трампом.

У березні 2022 року Українська військова розвідка передала великий пакет розвідданих про 620 шпигунів російських спецслужб, що є частиною агентурної мережі Російської Федерації у США та Європі, зокрема в Італії, Німеччині та Великобританії. Нині ФБР проводить розслідування одразу кількох справ шпигунів, інформацію про яких надало керівництво України.

Один з найвідоміший і найгучніший фігурант з переліку агентів – це 60-річний Ілля Биков, який цікавить американські спецслужби ще з часів розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. Тоді справа стосувалася втручання Москви у вибори президента США у 2016 році. Зараз Биков має подвійне американсько-російське громадянство та є керівником нью-йоркської фірми з центральним офісом на Мангеттені, що надає цілу низку юридичних та фінансових послуг найбагатшим людям РФ на території Сполучених Штатів. Крім того, Биков пов'язаний з групою компаній Prevezon, відомою відмиванням коштів і податковим шахрайством, яке було розкрито в рамках розслідування загиблого раніше Сергія Магнітського.

Американським спецслужбам вдалося з’ясувати, що з Іллею Биковим пов’язана складна мережа російських агентів. Одним з них є 62-річний московський забудовник Арас Агаларов, який є найбільшим партнером і виконавцем замовлень уряду Володимира Путіна. Саме Агаларов налагоджував відносини між Трампом і Путіним: проведення конкурсу Трампа «Міс Всесвіт 2013» у московському концертному залі або ж сприяння будівництву хмарочоса 45-го президента Америки в Москві.

Інший клієнт Бикова більш медійний – це композитор і співак Ігор Крутий, а водночас затятий прихильник ідеології Путіна. Крутий ще з 2011 року входить до консорціуму компаній, які разом із Трампом намагалися побудувати готель у Латвії.

Однак найзагадковішою персонажкою агентурних ігор РФ залишається Гузель Ганієва, інколи відома під псевдо Гузель Кінг, яка приховується під декількома особистостями журналістки, студентки юридичного факультету Колумбійського університету, моделі чи світської левиці. Українська розвідка володіє пакетом документів, які пов’язують фінансування агентки з руки нам вже відомого підприємця Іллі Бикова. Як показали подальші дослідження банкових звітів, грошові транші були призначенні для низки російських моделей, які разом з Ганієвою влаштовували вечірки для американських багатіїв.

До цього вдалося з’ясувати ще про декілька впливових зв’язків Гузель Ганієвої з підприємцями та високопосадовцями США: відносини з магнатом прямих інвестицій Леоном Блеком (після яких розгорівся запеклий суд із шантажем Блека щодо імовірного зґвалтування Ганієвої), робота у Морта Цукермана «штатним кореспондентом» для видання US News та зустрічання з колишнім мером Нью-Йорка, бізнесменом Майком Блумбергом.

Нині триває розслідування стосовно Ганієвої та ще однієї клієнтки Бикова Еліни Чорних (відома як Еліна Бренсон). Обидві звинувачуються у поширенні дезінформації на території США, зокрема на Волл-стріт.