Завантажити ще

Група Єрмака-Макфола пояснила механізм визнання РФ країною-спонсором тероризму

Група Єрмака-Макфола пояснила механізм визнання РФ країною-спонсором тероризму
Фото: REUTERS

Міжнародна група з питань санкцій проти Росії (так звана група Єрмака-Макфола) розробила документ з аргументацію, чому РФ необхідно визнати країною-терористом і які наслідки це матиме. У цьому ж документі пропонується можливість зняти такий статус із Росії, якщо її армія залишить територію України і таким чином припинить тероризувати українське населення. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

- Палата представників США та Сенат могли б покладатися на цю умову при скасуванні статусу у спільній резолюції. Якщо це зробити заздалегідь, у Росії може з'явитися більше стимулів зупинити війну, – додали в ОП України.

Надання такого статусу на РФ дозволить США та їх союзникам накладати фінансові й торгові санкції на будь-яку країну, яка продовжить співпрацювати з РФ. У той же час це не означає повний розрив зв'язків з російськими дипломатами.

- При присвоєнні статусу держави – спонсора тероризму можна додати виняток, що дало б змогу підтримувати зв’язок з російськими дипломатами при просуванні американських національних інтересів. Наприклад, навіть коли Іран було визнано державою – спонсором тероризму, проводилися прямі переговори з іранськими дипломатами щодо укладення Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA), - сказано у повідомленні.

Що стосується побоювання стосовно російських державних активів, які зберігаються в американських та інших банках, то США могли б ухвалити рішення, що ці активи звільняються від потенційних судових позовів і використовуватимуться для відбудови України.

У вересні Білий дім заявив, що Сполучені Штати не готові визнати Росію країною-спонсором тероризму, тому що це може спровокувати ще більшу продовольчу кризу та унеможливить доставку допомоги в певні українські регіони.