Завантажити ще

Єврокомісія представила новий пакет санкцій: обмеження тарифів на нафту та торгівлю з РФ

Єврокомісія представила новий пакет санкцій: обмеження тарифів на нафту та торгівлю з РФ

Після проведення псевдореферендумів Росією на тимчасово окупованих територіях України Єврокомісія розробила новий пакет санкцій. Про це повідомила у своєму Твіттері голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

– Росія підняла вторгнення в Україну на новий рівень. І ми маємо намір змусити Кремль заплатити ціну за цю подальшу ескалацію. Сьогодні ми пропонуємо новий пакет жорстких санкцій проти Росії, – заявила вона.

За її словами, Єврокомісія пропонує розширити список санкцій проти громадян РФ та російських підприємств, які мають відношення до вторгнення в Україну. Обмеження можуть торкнутися і торгівлі з Росією - члени Єврокомісії пропонують запровадити санкції на імпорт продукції російського виробництва та розширити список товарів, експорт яких буде заборонено до Росії.

- Подальші обмеження торгівлі: нові заборони імпорту російської продукції, які позбавлять економіку РФ доходів у вигляді 7 мільярдів євро. Більше товарів, які не можна експортувати до Росії, зокрема – ключові технології, необхідні для ведення війни, – наголосила Урсула фон дер Ляйєн.

Як зазначила глава Єврокомісії, новий пакет санкцій передбачає також додаткові обмеження на надання європейських послуг та заборону для громадян ЄС обіймати керівні посади у російських компаніях. Крім того, до пакету обмежень додано правову базу для ліміту цін на російську нафту.

- Деякі країни, що розвиваються, все ще потребують постачання російської нафти за низькими цінами. Це обмеження допоможе знизити доходи Росії та зберегти стабільність світових енергетичних ринків, - йдеться у повідомленні.

За словами фон дер Ляйєн, Єврокомісія також планує посилити контроль за спробами Росії обійти санкції, введені Євросоюзом.