Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Центр оборонних реформ: РФ має бути виключена з Радбезу ООН за підрив системи міжнародної ядерної безпеки

Центр оборонних реформ: РФ має бути виключена з Радбезу ООН за підрив системи міжнародної ядерної безпеки

Погрози РФ щодо застосування ядерної зброї проти України є порушенням Будапештського меморандуму, який є частиною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яке тим самим руйнуює систему міжнародної ядерної безпеки. На підставі того, що Будапештський меморандум передбачає надання допомоги Радбезом ООН, в тому числі на підставі погрози застосування ядерної зброї, РФ має бути виключена з Ради безпеки ООН, а в Україну спрямовані сили ООН для примусу РФ до миру.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність у рамках співпраці Україна-НАТО, Олександр  Данилюк.

- Росія своїми ядерними погрозами неядерній державі повністю знищила систему міжнародної ядерної безпеки, яку було окреслено Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Оскільки Будапештський меморандум є частиною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, агресія проти України у 2014 році мала вважатися саме замахом на міжнародну ядерну безпеку, - заявив він.

- Але тоді вирішили «не ескалувати». Не хочуть ескалювати і зараз. Хоча Будапештський меморандум чітко вимагає від членів Ради безпеки ООН надання Україні допомоги у разі агресії чи погрози агресії із застосуванням ядерної зброї. Росія повинна бути виключена з Ради безпеки, а ООН мала б ухвалити рішення про проведення проти РФ операції примусу до миру, - зазначає керівник ЦОР.

- Застосування ядерної зброї щодо неядерної держави змусить неядерні країни створювати власну ядерну зброю. Технологічно нічого складного у цьому немає. У світі, де всі країни володітимуть ядерною зброєю, утримуватись від її застосування буде неможливо. Якщо дозволити Росії навіть погрожувати ядерною зброєю – це кінець ядерного табу, - підсумував Олександр Данилюк.

Раніше в парламенті Великобританії депутат, ексміністр фінансів та кадрової політики Північної Ірландії Семмі Вілсон заявив, що Російська Федерація має бути позбавлена права вето і виключена з Організації Об'єднаних Націй.