1 жовтня
Завантажити ще

Марк Бжезінський: Польща заслуговує на Нобелівську премію миру

Марк Бжезінський: Польща заслуговує на Нобелівську премію миру
Фото: polandweekly.com

Польща  заслуговує на Нобелівську премію миру за допомогу, надану Україні та українським біженцям після повномасштабного вторгнення РФ . Про це посол США в Польщі Марк Бжезінський заявив в інтерв’ю PAP.

Він наголосив, що поляки, допомагаючи Україні, показали свою здатність до швидкої мобілізації.

- Ніхто не зможе ігнорувати те, що зробили поляки, наскільки вони мобілізувались, Скільки допомогли, давши кожному з біженців дах над головою і їжу - сказав Бжезінський, - Я можу сказати від імені всіх американців, що ми глибоко зворушені безкорисливістю та щедрістю поляків.

Він також висловив впевненість, що Україна «виграє війну, вона не розвалиться, не здасться».

- Україна переможе. Жодним чином Україна не розвалиться, не здасться. Вони вже показали світові, що вміють воювати. І є мільйони українців, що хочуть це робити. Ми вже бачили, як Росія програвала інші конфлікти. Так буде і в цьому випадку, - вважає Бжезинський.

Він запевнив, що Вашингтон буде продовжувати надавати Україні допомогу й тим країнам, які їй допомагають . Бжезінський також висловив впевненість, що РФ почала програвати війну одразу після того, як почала її.

- Жодної стратегічної мети Путіна не досягнуто. Це не служить ані Росії, ані росіянам, Росія не покращує своє стратегічне становище, тому вона програє з першого дня, - сказав він.

Повномасштабне вторгнення РФ до України почалося 24 лютого. 21 вересня Путін оголосив часткову мобілізацію в РФ. За даними Генштабу ЗСУ, новопризваних росіян вже перекинули на окуповані території України