Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Зеленський виступив на Раді безпеки ООН - закликав виключити звідти Росію через псевдореферендуми

Зеленський виступив на Раді безпеки ООН - закликав виключити звідти Росію через псевдореферендуми
Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки Організації об'єднаних націй, присвяченому псевдореферендумам Росії. Голова держави звинуватив Росію в анексії території України, закликав країни посилити санкції та ізолювати Москву від світу. 

- Визнання Росією цих псевдореферендумів як нормальних, реалізація так званого кримського сценарію та чергова спроба анексії української території означатиме, що з цим президентом Росії нема про що говорити. Анексія – це такий крок, який ставить його одного проти всього людства. Саме такий чіткий сигнал зараз вимагається від кожної держави світу, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, Росія проігнорувала заклики МАГАТЕ щодо деокупації Запорізької АЕС, чим підводить мир до ядерної катастрофи.

- Росія проігнорувала заклик МАГАТЕ до негайної деокупації АЕС у Запорізькій області та до того, щоб покінчити з ворожими діями проти ядерних об'єктів на території України. Це ще один доказ того, що Росія підводить мир до межі атомної катастрофи. Сама погроза застосування ядерної зброї перетворилася на постійний наратив російської пропаганди, - наголосив він.

Зеленський акцентував увагу представників країн на ситуації із проведенням псевдореферендумів Росією на тимчасово окупованих територіях України та примусовій мобілізації чоловіків у цих регіонах.

– Люди змушені заповнювати бюлетені під загрозами автоматів. При цьому всім відомо, що результати псевдореферендумів уже були заздалегідь заготовлені... Це анексія території. Це найжорстокіше порушення статуту ООН та спроба вкрасти територію іншої держави, повністю стерти норми міжнародного права, - сказав президент.

За його словами, за таких умов існує лише один спосіб зупинити дії Кремля - повністю ізолювати РФ від світу і виключити зі складу Ради безпеки ООН.

- Ця держава не може залишатися постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето, якщо така держава проводить геноцидну політику прямо зараз і стоїть лише за крок від радіоактивної катастрофи, а також погрожує ядерними ударами. Якщо таке виключення складне із процедурної точки зору, то треба призупинити її участь у міжнародних організаціях, - запропонував український лідер.

Голова держави закликав країни посилити санкції проти Росії за проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України. Також він заявив про необхідність надання нашій країні чітких юридичних обов'язкових гарантій колективної безпеки.