Завантажити ще

Україна запросила засідання Ради безпеки ООН через псевдореферендуми Росії

Україна запросила засідання Ради безпеки ООН через псевдореферендуми Росії
Фото: capital.ua

У зв'язку з проведенням росіянами "референдумів" на тимчасово окупованих територіях Україна запросила термінове засідання Ради безпеки ООН. Про це повідомив у Твіттері речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Україна запросила термінове засідання Ради безпеки ООН щодо фіктивних референдумів Росії на окупованих територіях України. Росія має бути притягнута до відповідальності за подальші спроби змінити міжнародно визнані кордони України, порушуючи Статут ООН, - написав Ніколенко.

Про початок проведення псевдореферендумів Росія заявила 23 вересня. "Голосування" відбувається у тимчасово окупованих Запорізькій, Херсонській, Луганській та Донецькій областях. Питання так званих "референдумів" - приєднання української території до складу РФ.

В Офісі президента заявили, що проведення псевдореферендумів є черговою маніпуляцією Росії, наївним шантажем та "страшилкою". Тим часом, низка країн заявила, що ніколи не визнають "результати" так званих "референдумів" і продовжать підтримку України. Серед них – США, Туреччина, Франція, Німеччина, Польща та інші держави.