20 червня
Завантажити ще

Іран заперечує постачання РФ дронів-камікадзе та запевняє у нейтральності

Іран заперечує постачання РФ дронів-камікадзе та запевняє у нейтральності
Фото: ru.irna.ir

Міністр закордонних справ Ірану Насер Канані заявив, що інформація про постачання Росії дронів-камікадзе є непідтвердженою. За його словами, Тегеран жалкує через погіршення відносин між Україною та Іраном. Про це пише "РБК-Україна" з посиланням на іранські видання.

– Це рішення ґрунтується на непідтверджених повідомленнях та викликане створенням медійного простору іноземними сторонами, – заявив іранський міністр.

За його словами, Іран продовжує дотримуватися нейтралітету у війні Росії проти України, а уряду України Канані порадив "уникати впливу третіх країн, які прагнуть зруйнувати відносини між двома країнами". Також голова іранського МЗС запевнив, що провів низку зустрічей з російським колегою, щоб "допомогти у вирішенні кризи".

У МЗС відреагували на заяву іранського міністра про "вплив третіх країн", назвавши її хибною. 

– Єдиною "третьою стороною" є іранські безпілотники, які Україна вже безпосередньо збиває у своєму небі. Тегеран несе повну відповідальність за руйнування відносин із Україною. Іран має негайно припинити постачання зброї РФ для вбивств українців, а не виправдовуватися фантазіями про "зовнішній вплив", - заявив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі "РБК-Україна".

23 вересня Росія атакувала Одеську та Дніпропетровську область іранськими дронами-камікадзе "Шахід-136". Внаслідок цього загинула людина, поранення отримали шестеро мирних громадян. Цього ж дня МЗС України викликало на "килим" посла Ірану в Україні. Дипломата позбавили акредитації в нашій країні, а кількість співробітників посольства Ірану в Україні значно скоротили.