Завантажити ще

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Незалежна міжнародна комісія ООН заявила, що знайшла докази скоєння воєнних злочинів після вторгнення Росії до України. Команда експертів комісії представила у рамках 51-ї сесії Ради ООН з прав людини висновки після розслідування, проведеного у чотирьох українських областях. Про це пише агентство АР.

Експерти комісії наразі зосередили свої дії у чотирьох звільнених від російських окупантів областях – Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській. Вони зібрали свідчення колишніх полонених про побиття, ураження електричним струмом та примусове роздягання у російських слідчих ізоляторах.

– Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі випадки смерті у 16 містах та селищах, - сказав голова слідчої комісії Ерік Мосе Раді ООН з прав людини. - Команда отримала та задокументувала достовірні звинувачення з багатьох інших випадків страт.

Під час 10-денної червневої поїздки до України його команда відвідала, зокрема, Бучу, а потім ще 26 міст і селищ, а також могили й центри ув'язнення та тортур. Слідчі опитали понад 150 потерпілих та свідків і зустрілися з групами захисту інтересів та чиновниками, сказав Мосе.

На підставі зібраних комісією доказів комісія дійшла висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини, сказав він. Мосе при цьому підкреслив, що невстановлену кількість російських солдатів було виявлено у скоєнні злочинів сексуального чи ґендерного насильства, жертвами якого були люди віком від 4 до 82 років. За його словами, команда також досліджувала два випадки жорстокого поводження з російськими солдатами з боку українських військових.

Комісія планує поступово розширювати своє розслідування, охоплюючи твердження про фільтраційні табори для утримання чи депортації людей, примусове переміщення людей і відомості про прискорене усиновлення дітей.

Звертаючись до учасників засідання, посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич наголосив на важливості притягнення до відповідальності РФ за її злочини проти українського народу, численні грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права. Про це повідомила постійна місія України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні - незалежний орган, уповноважений Радою з прав людини ООН розслідувати всі можливі порушення та утиски прав людини і порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов'язані з ними злочини.