24 вересня
Завантажити ще

ISW: РФ не виконує своїх обіцянок відносно часткової мобілізації

ISW: РФ не виконує своїх обіцянок відносно часткової мобілізації
Фото: https://mind.ua/

Росія не виконує своїх обіцянок щодо часткової мобілізації у частині про не призов до армії громадян, які не годяться до служби. Про це йде мова  у новому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

- Кремль відкрито не виконує своїх обіцяних умов часткової мобілізації лише через 24 години після своєї заяви від 21 вересня. Російські офіційні особи раніше заявляли, що часткова мобілізація стосуватиметься лише 300 000 осіб і лише тих, хто має попередній військовий досвід, - наголосили експерти. 

За їх даними, західні та російські опозиційні ЗМІ неодноразово повідомляли про випадки, коли російські військові комісари повідомляли протестувальникам про призов в армію в Москві та Воронежі.  Так, було призвано представника IT-сфери, який раніше не служив в армії, є співробітником банку і не відповідає заявленим критеріям часткової мобілізації.

Експерти також наводять у приклад відео студента університету в Бурятії, на яких Росгвардія та військова поліція забирають студентів з уроків для мобілізації, попри неодноразові заяви міністра оборони Росії Сергія Шойгу, що російських студентів не мобілізуватимуть.

В ISW додали, що російська влада під надуманими приводами насильно вербує російських громадян для участі в бойових діях в Україні. Також відбувається демонстративна мобілізація громадян (наприклад, протестувальників).

- Деспотичний підхід Кремля до часткової мобілізації, ймовірно, посилить внутрішнє невдоволення заходом, який був би непопулярним, навіть якби був здійснений без жорстких підходів, які спостерігалися протягом останніх 24 годин, - наголошують науковці.

На їх думку, подібний підхід навряд чи приведе до створення ефективних солдатів, водночас він викликає значну негативну реакцію всередині країни через незначну вигоду.

Путін оголосив про часткову мобілізацію в РФ 21 вересня. Влада країни-агресора повідомила, що має намір призвати 300 000 резервістів. За даними президента Зеленського,  є інформація, що РФ плануєть кинути на війну з Україною ще біля мільйона росіян.