2 жовтня
Завантажити ще

ДБР: Тупицький незаконно залишив Україну на "таксі можливостей"

ДБР: Тупицький незаконно залишив Україну на
Фото: УНІАН\Ратинський В'ячеслав

Українські силовики розпочали розслідування з приводу перетину кордону екс-головою Конституційного суду Олександром Тупицьким. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

- Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування за фактом організації співробітниками правоохоронних органів та цивільними особами незаконного переправлення через кордон одного з фігурантів «Віденської тероборони», екс-судді та колишнього голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, - зазначено у повідомленні.

За версією слідства при виїзді з країни Тупицький не проходив прикордонний та митний контроль, як передбачено законодавством. Документів, які надають право на виїзд з України у військовий стан, екс-суддя також не надавав. Наявність чи відсутність підстав для тимчасового обмеження Тупицькому у праві виїзду за кордон також не встановлено.

Як зазначили у ДБР, слідство зафіксувало перебування Тупицького в Австрії у центрі Відня поряд із автомобілем, зареєстрованим на дружину. Водночас, Держприкордонслужба стверджує, що законним чином він країну не залишав.

За незаконний перетин державного кордону Тупицькому загрожує три роки ув'язнення.