25 березня
Завантажити ще

Україна представить в ООН механізм компенсації Росією завданих збитків

Україна представить в ООН механізм компенсації Росією завданих збитків
Фото: TOBY MELVILLE/REUTERS

Росія під фальшивим приводом атакувала український суверенітет у Криму та на Донбасі. Про це під час промови на 77-й сесії Генасамблеї ООН повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

У своїй промові Мудра закликала країни звернути увагу на страшні акти терору, знущання, які творить загарбник на території України, та дати ефективну, гідну відповідь країні-агресору.

- Держава-агресор під фальшивим приводом та підміною понять «захисту російської меншини» атакувала український суверенітет у Криму та на Донбасі. Мільйони українців з багатьох етнічних, релігійних та мовних меншин опинилися на тимчасово окупованих територіях або були змушені покинути свою історичну батьківщину, – наголосила Ірина Мудра. 

Вона додала, що 22 вересня о 20:15 за київським часом також відбудеться side event – головна подія для України на Генасамблеї, протягом якої будуть представлені ініціативи країни щодо впровадження міжнародного компенсаційного механізму за збитки, завдані Росією.

Вона додала, що також буде надана «вичерпна інформація щодо розслідування злочинів проти людяності, геноциду та воєнних злочинів росії проти України для подальшого розгляду у Міжнародному кримінальному суді». Трансляція цього івенту буде доступна за посиланням: http://youtube.com/user/GermanyUN