Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Байден в ООН розкритикував заяви Путіна про "референдум" та мобілізацію

Байден в ООН розкритикував заяви Путіна про
Фото: REUTERS

Президент Сполучених Штатів Джо Байден виступив на Генеральній асамблеї Організації Об'єднаних Націй. У своїй промові американський лідер зробив низку заяв щодо війни Росії проти України. Зокрема, він виступив за завершення війни на справедливих умовах. Про це пише CNN.

- США хочуть цю війну закінчити на справедливих умовах, тих умовах, під якими всі підписалися. Але ви не можете захопити територію іншої країни силою. Єдина країна, яка стоїть на цьому шляху, це Росія, - заявив Байден.

Як зазначив лідер США, напавши на Україну, Росія порушила основні принципи Статуту ООН, а президент країни Володимир Путін відкрито виступає з ядерною погрозою.

- Давайте говорити відверто. Постійний член Ради Безпеки ООН вторгся до сусідньої країни, спробував стерти суверенну державу з карти світу. Росія безсоромно порушила основні засади Статуту ООН, - наголосив він.

У своїй промові Байден згадав про оголошену мобілізацію в РФ і про "референдуми", які планує провести Москва на тимчасово окупованих українських територіях.

- Президент Путін виступив з відкритими ядерними погрозами Європі та безрозсудною зневагою до зобов'язань режиму нерозповсюдження. Тепер Росія закликає більше солдатів приєднатися до боротьби, а Кремль організує фіктивний референдум, щоб спробувати анексувати частини України, — вкрай суттєве порушення статуту ООН. Цей світ має побачити ці обурливі дії такими, якими вони є, - зазначив американський президент.

Байден звинуватив РФ у створенні продовольчої кризи

Лідер США згадав ситуацію щодо експорту зерна з українських портів. За його словами, Росія нагнітає брехню, чим створює глобальну продовольчу кризу у світі.

- Росія… нагнітає брехню, намагаючись звалити провину за кризу – продовольчу кризу – на санкції, запроваджені багатьма у світі за агресію проти України. Дозволити, прямо дозволити Росії можливість експортувати продукти харчування та добрива. Жодних обмежень. Це війна Росії посилює відсутність продовольчої безпеки, і тільки Росія може покласти край цьому, - сказав Байден.

Свій виступ американський лідер завершив пропозицією до країн ООН об'єднатися, щоб ще раз заявити про непохитну рішучість у тому, що нації світу, як і раніше, є єдиними і відстоюють цінності Статуту ООН.