Завантажити ще

У НАТО пообіцяли "безпрецедентні наслідки" для Росії після застосування ядерної зброї

У НАТО пообіцяли
Фото: twitter.com/jensstoltenberg

Генсек НАТО прокоментував ранкове звернення Володимира Путіна. В інтерв'ю Reuters 21 вересня Єнс Столтенберг сказав, що загроза президента Росії застосувати ядерну зброю є «небезпечною та безрозсудною риторикою».

- Ми подбаємо про те, щоб у Москві не виникло непорозуміння щодо того, як саме ми реагуватимемо. Звичайно, це залежить від того, яка ситуація чи яку зброю можуть використовувати. Найголовніше – не допустити цього, і ось чому в наших повідомленнях з Росією ми так ясно говорили про безпрецедентні наслідки, – заявив він.

Столтенберг також сказав, що перша мобілізація Росії від часів Другої світової війни не стала несподіванкою, але вона призведе до ескалації війни в Україні. Дії Путіна продемонстрували, що війна йде не за його планами.

20 вересня Йєнс Столтенберг прокоментував оголошення псевдореферендумів про приєднання до Росії у чотирьох областях України. У своєму твіттері генсек НАТО назвав їх нелегітимними та не змінюючими характер агресивної війни Росії проти України. Також він зазначив, що це подальша ескалація путінської війни та закликав посилити підтримку України.

29 червня НАТО визнало Росію головною загрозою безпеці союзників та стабільності в євроатлантичному регіоні.