Завантажити ще

У Держдепі показали російські екскаватори біля масового поховання в Ізюмі

У Держдепі показали російські екскаватори біля масового поховання в Ізюмі
Фото: conflictobservatory.org

Група з моніторингу військових злочинів Росії в Україні, що підтримується Держдепартаментом, опублікувала нові супутникові знімки масового поховання в Ізюмі.

Згідно зі звітом, опублікованим на сайті Observe Conflict 20 вересня, множинні земляні розриви площею 55 000 кв. м з'явися на Піщанському цвинтарі окупованого Росією міста або поруч із ним у період із 6 квітня по 1 липня.

На супутникових знімках від 20 червня можна побачити дві машини, схожі на військові екскаватори EOV 3523, які використовуються російською армією. Такі екскаватори є на фотографіях тіл українських солдатів, опублікованих 20 квітня проросійським телеграм-каналом.

Захопленням Ізюму керували 2-а загальновійськова армія Росії, 20-а армія Західного військового округу ЗС Росії, частини ВДВ, спецназу, морські піхотні частини Балтійського флоту та сили СОБРу. Штаб 20-ї армії розташовувався в Ізюмському ліцеї № 2 - приблизно за 1600 метрів від Піщанського цвинтаря.

Фото: conflictobservatory.org

Фото: conflictobservatory.org

ЗСУ звільнили Ізюм 11 вересня. 15 вересня у місті виявили масове поховання на більш ніж 440 тіл. До 18 вересня у Ізюмі знайшли шість катівень.

Державний департамент США оголосив про відкриття програми Conflict Observatory у травні. Моніторингом, зокрема, займається Лабораторія гуманітарних досліджень Єльського університету. На початковому етапі США вклали у запуск програми шість мільйонів доларів. Звіти доступні на сайті ConflictObservatory.org.