Завантажити ще

Словенія передасть Україні 28 танків, отримавши натомість від Німеччини вантажівки

Словенія передасть Україні 28 танків, отримавши натомість від Німеччини вантажівки
Фото: globalsecurity.org

Влада Словенії та Німеччини підписала угоду, спрямовану на підтримку України. Словенія передасть нашій армії 28 танків M-55 S, після чого отримає від німецької сторони 40 вантажних автомобілів. Про це повідомляє "24UR"

- Угода була прийнята на кшталт солідарності з українським народом, який стикається з російською агресією. Цей циркулярний обмін також зміцнить оборонну співпрацю між двома країнами, - йдеться у заяві канцелярії прем'єр-міністра Словенії.

Як пише видання, спочатку Німеччина пропонувала Словенії на обмін старіші бронемашини, але Любляна віддала перевагу вантажівкам. Згідно з документом, підписаним канцлером Німеччини Олафом Шольцом та головою словенського уряду Роберотом Голобом, Словенія отримає від німецької сторони 35 важких вантажних автомобілів та 5 автоцистерн для води.

Йдеться про танки М-55 S, які перебувають на балансі словенської армії. Вони представляють собою бойові гусеничні машини з динамічним захистом та потужним озброєнням, призначеним для знищення живої сили, бронетехніки та інших бойових машин супротивника. Ця модель танків є модернізованою версією танка Т-55, розробленого наприкінці Другої світової війни, який переобладнала Югославія.