22 червня
Завантажити ще

Олена Зеленська та Денис Шмигаль відвідали панахиду за королевою Єлизаветою II

Олена Зеленська та Денис Шмигаль відвідали панахиду за королевою Єлизаветою II
Фото: Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Олена Зеленська та Денис Шмигаль відвідали панахиду за королевою Єлизаветою, яка відбулася у Вестмінстерському абатстві. Перша леді та прем'єр-міністр України зайняли місця серед десятків іноземних лідерів, які прибули до Лондона на державний похорон Єлизавети II.

Служба у Вестмінстерському абатстві транслювалася у прямому ефірі на YouTube-каналі королівської родини (The Royal Family). Вона включала проповідь архієпископа Кентерберійського Джастіна Уелбі та виконання музики, до якої увійшов весільний гімн принцеси Єлизавети і лейтенанта Філіпа Маунтбеттена, обраний молодою парою для одруження у 1947 році. Це псалом "Пастир мій Господній" на мелодію Кримонда. Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Ліз Трасс зачитала рядки з Євангелія.

Після панахиди у каплиці Святого Георга у Віндзорському палаці відбудеться служба з упокою Єлизавети II. Увечері у понеділок труну з тілом королеви спустять до королівського склепу.

Олена Зеленська та Денис Шмигаль прибули до Лондона у неділю. Разом із послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком вони відвідали Вестмінстер-хол, де знаходилася закрита труна королеви Єлизавети II для публічного прощання. Також перша леді зустрілася з принцесою Уельською Кейт перед прийомом короля Карла ІІІ для світових лідерів.

Фото
Фото
19 Вересня 202214:23