15 липня
Завантажити ще

Джастін Трюдо: Масові поховання в Україні є доказами воєнних злочинів РФ

Джастін Трюдо: Масові поховання в Україні є доказами воєнних злочинів РФ
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Масові поховання, знайдені в Україні, є доказами воєнних злочинів Росії, і необхідна повна відповідальність за її дії. Як повідомила агенція Reuters, про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Трюдо наголосив, що провів зустріч з прем'єр-міністром Великої Британії Ліз Трасс, під час якої одним з головних питань було російське вторгнення в Україну.

- Очевидно, що Велика Британія та Канада були двома найсильнішими країнами, які виступили на підтримку України та протистояли незаконним діям Росії, – сказав Трюдо.

Він додав, що такі дії «все частіше чітко включають воєнні злочини, включають абсолютно неприйнятні злочини, незалежно від того, що ми знайшли в Бучі, чи виявлення масових поховань на відвойованих Україною територіях».

16 вересня стало відомо, що у звільненому Ізюмі  Харківської області є масове поховання на понад 440 тіл. Здебільшого це цивільні, також є братська могила з тілами 17 українських військових. На вечір суботи експерти Нацполіції ексгумували 59 тел. За даними голови Харківської ОВ Олега Синєгубова,  серед тіл, які були ексгумовані у п'ятницю, 99% мають ознаки насильницької смерті.