Завантажити ще

Зеленський: Україна готова відновити транзит аміаку з РФ в обмін на полонених

Зеленський: Україна готова відновити транзит аміаку з РФ в обмін на полонених

Україна підтримає відновлення експорту аміаку з Росії через нашу країну, якщо Москва звільнить з полону українських захисників. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Reuters.

- Я проти постачання аміаку з Російської Федерації через нашу територію. Я зробив би це тільки в обмін на наших полонених. Саме це я запропонував ООН, – заявив голова держави.

Як зазначив Зеленський, у російському полоні перебуває більша кількість українців, ніж росіян у українському полоні. Водночас президент наголосив, що під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині в полон потрапили ще сотні військових РФ.

Йдеться про пропозицію ООН щодо перекачування газоподібного аміаку, що належить російському виробнику добрив «Уралхім», через трубопровід до кордону України. Звідти його купував би трейдер Trammo, що базується в США. Трубопровід призначений для перекачування до 2,5 млн тонн аміаку на рік з російського Поволжя в український чорноморський порт Південний під Одесою. Після вторгнення РФ в Україну трубопровід було закрито.