Завантажити ще

Росія пропонувала Україні відновити переговори на фоні контрнаступу ЗСУ

Росія пропонувала Україні відновити переговори на фоні контрнаступу ЗСУ
Фото: twitter.com\Михаил Подоляк

Після успішних контрнаступів українських захисників Росія запропонувала Україні продовжити переговори, але наша країна відмовилася. Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у коментарі "France 24".

- Це були публічні та непублічні повідомлення від різних груп російських офіційних осіб (про поновлення переговорів – ред.). Україна ніколи не відступала від переговорів, але з огляду на тяжкість російських злочинів та успіхи нашої армії ми зараз далеко від тієї точки, яка була в лютому. Зараз нам важливо використати цей момент (успіхів на фронті – ред.), – заявила Стефанішина.

Як зазначила міністр, зараз Росія намагається відвернути увагу та зупинити контрнаступ ЗСУ, але Україна більше не "гратиме за цим сценарієм".

- Росія хоче відвернути увагу та зупинити те, що планувалося протягом кількох місяців. Ми більше не гратимемо у цей сценарій. Наразі лише Україна формує правила глобального порядку в рамках ситуації на фронті. Тому ми сподіваємося, що разом із нашими партнерами ми реалізуємо стратегічні військові та дипломатичні цілі та будемо готові до переговорів у той момент, який вважатимемо доречним для України, - наголосила вона.

Також голова Міністерства євроінтеграції висловила впевненість, що тимчасово окуповані Донбас та Крим будуть повернуті під контроль України.

Останній раунд переговорів української та російської делегації з приводу завершення війни відбулися у Стамбулі 29 березня. Після цього сторони продовжували вести діалог у режимі онлайн. У середині травня радник голови ОП Михайло Подоляк підтвердив, що переговори України та РФ поставлені на паузу. За його словами, продовжувати діалог неможливо, оскільки Кремль не усвідомлює наслідків війни.

На початку вересня президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю журналісту CNN Фаріду Закарію, що на сьогодні переговори України з Росією все ще неможливі. Голова держави зазначив, що не бачить жодного бажання з російської сторони бути конструктивними та не веде діалог з тими, хто ставить ультиматуми.