3 грудня
Завантажити ще

Президент Казахстану схвалив перейменування столиці з Нур-Султана на Астану

Президент Казахстану схвалив перейменування столиці з Нур-Султана на Астану
Фото: ru.wikivoyage.org/

У Казахстані перейменують назву столиці з Нур-Султана на Астану. Цю пропозицію депутатів парламенту підтримав президент Касим-Жомарт Токаєв. Про це повідомив його прес-секретар Руслан Желдібай у своєму Фейсбуці.

- Група депутатів у парламенті запропонувала повернути колишню назву столиці – Астана. Пропозиція парламентаріїв включена до проекту конституційного закону за згодою глави держави, - написав Желдібай.

За його словами, парламентарі спиралися на пропозиції, які висловлювали жителі країни та численні звернення громадян під час референдуму.

– Президент зміцнює нинішню державність Казахстану та закладає фундамент столиці. Він вважає історичним фактом вирішальну роль першого президента Нурсултана Назарбаєва у зміцненні «сучасної державності Казахстану та становленні столиці», - наголосив прес-секретар президента Казахстану.

Також Токаєв вважає, що інші об'єкти, названі на честь першого президента республіки, мають зберегти свої назви.

Столицю Казахстану було перейменовано з Астани на Нур-Султан у березні 2019 року після того, як перший президент Назарбаєв склав свої повноваження. Місто отримало назву честь глави держави, які керувало країною понад 30 років. Парламентарі, які ініціювали повернення колишньої назви столиці, вважають недоречним "за життя людини називати місто його ім'ям". Також політики заявили, що мешканці країни не ухвалили нову назву.