7 червня
Завантажити ще

США вирішили кардинально реформувати Радбез ООН через російську агресію

США вирішили кардинально реформувати Радбез ООН через російську агресію
Фото: pixabay.com

Сполучені Штати виступили з пропозицією провести реформу Ради Безпеки ООН. Йдеться про використання членами Організації права вето. Про це повідомила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Дипломат підкреслила, що РФ як постійний член Ради безпеки ООН завдала удару по самій основі статуту Організації. Росія порушила національний суверенітет та територіальну цілісність, порушила права людини та розв'язала відкриту війну замість домовлятися про мир, пояснила Томас-Грінфілд.

Через дії Росії США посилять ініціативи щодо реформи Ради Безпеки ООН. Йдеться про зміну правил виголошення вето: тепер постійні члени повинні пояснювати їх Генеральній Асамблеї.

- Рада Безпеки також має краще відображати глобальну реальність та враховувати географічне представництво. Ми не повинні підтримувати застарілий статус-кво. Водночас ми маємо виявити гнучкість для компромісу в ім'я відповідальності, - наголосила постпред.

Крім того, Томас-Грінфілд розповіла про майбутні консультації за участю президента США Джо Байдена та держсекретаря Ентоні Блінкена "про критичні питання реформи Ради безпеки та інших органів ООН".

У Раду безпеки ООН входять п'ять постійних членів - Велика Британія, Китай, Росія, США та Франція - і десять членів, які обираються Генеральною Асамблеєю на два роки за географічною ознакою. Постійні члени Ради безпеки ООН мають право вето.