Завантажити ще

Подоляк назвав прогнозованою пропозицію Путіна зупинити "зернову угоду"

Подоляк назвав прогнозованою пропозицію Путіна зупинити
Фото: kremlin.ru

Пропозиція Володимира Путіна обмежити вивіз зерна з України є абсолютно прогнозованою. Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив у коментарі РБК-Україна.

- Енергетичний, ядерний, міграційний, зерновий, запорізько-атомний і будь-які інші формати прямого шантажу періодично з’являються в публічний риториці перших осіб РФ, коли щось йде явно не за планом і потрібно через страх зупинити Україну і міжнародну спільноту, - прокоментував він заяву президента Росії.

Подоляк запевнив, що заяви про припинення "зернової угоди" є абсолютно безпідставними. Україна, Туреччина та ООН суворо дотримуються зобов'язань, які взяли на себе у рамках "зернової ініціативи". На його думку, Росія намагається "нащупати" новий привід для чергової інформаційної кампанії із закликом зняття санкцій.

Що сказав Путін про зерно

На Східному економічному форумі у Владивостоці Володимир Путін заявив, що варто задуматися про те, щоб обмежити напрямок вивезення продовольства за маршрутом "зернової ініціативи". За його словами, майже всі судна з українським продовольством прямують не до найбідніших країн, а до країн ЄС. За всесвітньою програмою продовольства ООН було завантажено два кораблі, тобто 3%.

- Як багато європейських країн у колишні століття діяли як колонізатори, так і продовжують діяти сьогодні. У черговий раз просто обдурили і продовжують обманювати. Очевидно, що за такого підходу масштаб проблем із продовольством у світі тільки наростатиме. На жаль, що здатне призвести до небувалій гуманітарній катастрофі, – заявив президент РФ.

Путін додав, що обов'язково порадиться на цю тему із президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Зернову угоду підписали 22 липня у Стамбулі. Вона розблокувала порти "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" для експорту українського зерна та іншої аграрної продукції. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков та міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали окремі однакові угоди з ООН та Туреччиною.