Завантажити ще

Данилов: Росія вербує білорусів та відправляє на війну через свою територію

Данилов: Росія вербує білорусів та відправляє на війну через свою територію
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Росія вербує громадян Білорусі для участі у військовій агресії проти України та відправляє через свою територію, бо їх не так багато. Про це розповів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов в інтерв'ю LB.ua.

- Я можу сказати, що ми контролюємо цю ситуацію, ми отримуємо щодня дані розвідки у тих справах, які там відбуваються. Ми розуміємо, що відбувається безпосередньо у суспільстві, у громадян, які мають паспорт Білорусі. На сьогоднішній день Російська Федерація вербує, це правда, громадян Білорусі для участі у військовій агресії проти нашої країни. Але тих, кого вони вербують, відправляють через свою територію, бо їх не так багато. Як розгортатимуться події – спостерігатимемо, – сказав Данилов.

За його словами, щоранку всі члени РНБО одержують відповідні звіти за минулу добу, і там є дані щодо Білорусі.

- Я можу сказати, що ми вживаємо певних заходів, у нас була перевірка областей за дорученням президента нашої країни, які прикордонні до Білорусі, наскільки ми готові зустрічати (білоруські війська. – Ред.), якщо буде відкритий наступ з боку Білорусі. Наразі наша розвідка вважає, що цього не буде. Але покаже життя – будемо з вами дивитись, – зазначив секретар РНБО.

На переконання Данилова, Білорусь окупована Росією. При цьому влада Білорусі майже не існує.

- Якщо на вашій території діють терористи, які з вашої території відправляють ракети, відправляють літаки бомбардувати мирне населення, то ви маєте зайняти якусь позицію. Якщо вашої позиції немає, ви повинні визнати, що ви окуповані Росією. Білорусь на сьогоднішній день повністю під впливом російських військових, - наголосив він.

Раніше Данилов сказав, що агресія Росії проти України почалася набагато раніше, ніж прийнято рахувати. Першим таким випадком стало втручання у Конституцію у 2004 році