Завантажити ще

Байден та Трасс домовилися посилити співпрацю для підтримки України

Байден та Трасс домовилися посилити співпрацю для підтримки України
Фото: facebook.com/joebiden

Президент США Джо Байден вперше обговорив із новим прем'єр-міністром Британії Ліз Трасс поглиблення співробітництва у підтримці України. Про це повідомляє Білий дім.

У заяві канцелярії прем'єр-міністра йдеться, що Байден і Трасс обговорили також поглиблення співпраці з НАТО та угоду про безпеку між США, Австралією та Великою Британією, укладену торік на противагу Китаю.

- Трас сподівається на тісне співробітництво з президентом Байденом як лідери вільних демократій для вирішення спільних проблем, зокрема екстремальних економічних проблем, розв'язаних війною Путіна, - зазначили у Білому домі.

У заяві Білого дому також йдеться, що два лідери обговорили продовження тісної співпраці в Україні, вирішення проблем, створених Китаєм, запобігання одержанню Іраном ядерної зброї та забезпечення стійких та доступних енергетичних ресурсів.

- Я з нетерпінням чекаю на поглиблення особливих відносин між нашими країнами та тісної співпраці у вирішенні глобальних проблем, включаючи постійну підтримку України в її захисті від російської агресії, - написав Байден у Twitter.

Напередодні президент Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з Ліз Трасс, яка очолила уряд Великої Британії.