Завантажити ще

Зеленський першим із іноземних лідерів поговорив із Ліз Трасс

Зеленський першим із іноземних лідерів поговорив із Ліз Трасс
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з Ліз Трасс, яка очолила уряд Великобританії. Про це голова держави повідомив у вечірньому зверненні до українців.

- Щойно говорив з новим премʼєр-міністром Великобританії пані Ліз Трасс. Це була її перша розмова в новому статусі з іноземним лідером – і це велика честь для України. Я привітав пані премʼєр-міністра з початком роботи на посаді й відчуваю, що ми зможемо побудувати глибокі та результативні відносини, - сказав Зеленський.

Як зазначив президент, Трасс обійняла посаду прем'єр-міністра Великобританії у дуже складний час, але зберігаючи єдність, країнам вдасться подолати всі труднощі.

- Час, коли пані Премʼєр-міністр починає роботу, дуже складний. Російський енергетичний шантаж, постійні намагання держави-терориста дестабілізувати політичну ситуацію у Європі й у вільному світі, постійна російська дезінформація...Але, зберігаючи нашу єдність, працюючи у повній координації, ми й це можемо подолати, - наголосив він.

За його словами, ключовими темами для обговорення з Трас стали посилення тиску на Росію та оборонна підтримка України.

- Почув дуже вагомі слова й щодо нашої співпраці, і щодо майбутніх безпекових гарантій для України, і щодо відбудови нашої держави. Дуже важливо, що Велика Британія зберігатиме лідерську роль у консолідації вільного світу й захисті свободи, - уточнив президент.

Також голова держави запросив нового голову британського уряду відвідати Україну.