20 травня
Завантажити ще

Суд збільшив заставу для екснардепа Мартиненка до 24 мільйонів гривень

Суд збільшив заставу для екснардепа Мартиненка до 24 мільйонів гривень

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду змінила розмір застави колишньому народному депутату Миколі Мартиненку, підозрюваному у корупції. Замість 5 мільйонів гривень політик має внести 24 мільйони гривень, щоб перебувати на волі. Про це повідомляє пресслужба суду.

- 6 вересня суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційних скарг сторін ухвалив скасувати ухвалу слідчого судді від 04.08.2022 в частині розміру застави, що сягає 4 962 000 грн. Своєю ухвалою колегія суддів Апеляційної палати ВАКС ухвалила застосувати до зазначеного депутата заставу у розмірі 24 700 000 гривень та поставила в обов'язок не відлучатися за межі України без дозволу слідчого, прокурора, суду, - повідомили у САП.

Як зазначили у відомстві, підозрюваного також зобов'язали прибувати до детектива, прокурора, до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця свого проживання й утримуватись від спілкування зі свідками у справі.

У прокуратурі ім'я та прізвище підозрюваного не назвали, але вказали, що йдеться про народного депутата України ІІІ-VIII скликань та колишнього голову комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Миколі Мартиненку повідомили про підозру слідчі у наприкінці липня. Йому інкримінують отримання хабара та відмивання коштів. За версією слідства, політик отримав від керівництва чеської компанії Skoda JS as неправомірну вигоду у розмірі 311,6 тисячі євро за сприяння у просуванні їхніх інтересів в Україні. Екснардепа судитимуть за двома статтями Кримінального кодексу – ч. 4 ст. 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовцем" та ч. 2 ст. 209 "Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом".