6 грудня
Завантажити ще

Борис Джонсон передав посаду Ліз Трасс і звернувся до Британії з прощальною промовою

Борис Джонсон передав посаду Ліз Трасс і звернувся до Британії з прощальною промовою
Фото: facebook.com/borisjohnson

Борис Джонсон звернувся до Британії зі своєю прощальною промовою перед передачею посади Ліз Трасс. Під час якої він запевнив: його наступниця зробить усе можливе для перемоги над енергетичним шантажем Путіна. Про це повідомляє Sky News.

- Ну от і все, хлопці, - сказав Джонсон, після чого подякував присутнім за те, що прийшли послухати його, і наголосив, що нове змагання за лідерство в Консервативній партії було "несподіваною естафетою, правила якої змінили на півдорозі".

У своїй промові він зокрема перерахував свої досягнення як прем'єр-міністра, подякував міністрам за роботу з Brexit, за оперативне розгортання кампанії з COVID-вакцинації під час пандемії, а також за ефективне протистояння російському диктатору Володимиру Путіну. Також Джонсон вдався і до емоційних висловлювань, порівнявши себе з "ракетою-носієм".

- Зараз я як одна з тих ракет-носіїв, яка виконала свою функцію, і тепер я м'яко повертатимуся в атмосферу і невидимо спущусь на воду в якомусь віддаленому і непримітному куточку Тихого океану, - сказав він.

Крім того, Джонсон заявив, що він не буде втручатися в новий уряд на чолі з Ліз Трасс і висловив переконання, що Путін отримає поразку.

- Якщо Путін думає, що він може досягти успіху, шантажуючи та залякуючи британський народ, то він повністю помиляється. Новий уряд Британії виведе країну з цієї кризи (енергетичного шантажу РФ), - наголосив він.

7 липня Борис Джонсон оголосив, що йде з посади прем'єр-міністра Сполученого Королівства. Рішення було прийнято після низки відставок в уряді, викликаних скандалом із заступником головного організатора правлячої Консервативної партії у Палаті громад Крісом Пінчером. 5 вересня у Великій Британії обрали нового прем'єр-міністра країни. Нею стала чинна глава МЗС Британії Ліз Трасс.