20 червня
Завантажити ще

Ліз Трасс обрали прем'єр-міністром Великобританії замість Бориса Джонсона

Ліз Трасс обрали прем'єр-міністром Великобританії замість Бориса Джонсона
Фото: REUTERS/Ханна Маккей

Ліз Трасс стане наступним прем'єр-міністром Великобританії. Чинний міністр закордонних справ виграла гонку за посаду лідера британської Консервативної партії, повідомляє ВВС.

Трас набрала 81 326 голосів у порівнянні з 60 399 голосами у ексголови Мінфіну Ріші Сунака. Після оголошення переможця Ліз Трасс вийшла на сцену Конференц-центру імені Єлизавети II у Лондоні під бурхливі оплески. Вона сказала, що для неї честь бути обраною лідером, і подякувала партії за «організацію однієї з найдовших співбесід в історії».

– Для мене велика честь бути обраним лідером Консервативної партії. Дякую, що довірили мені, щоб я керувала і служила нашій великій країні. Я вживу рішучі дії, щоб допомогти всім нам пережити ці важкі часи, розвинути нашу економіку та розкрити потенціал Сполученого Королівства, - також написала Ліз Трасс у своєму твітері.

Офіційно Ліз Трасс вступить на посаду прем'єр-міністра Великобританії завтра, коли відвідає королеву Єлизавету II у шотландській резиденції англійських королів. Там же Борис Джонсон формально подасть у відставку. У своєму акаунті Джонсон заявив, що пишається результатами своєї трирічної роботи: забезпеченням Brexit, найшвидшим запровадженням вакцини в Європі та підтримкою України.

Ліз Трасс стане 15-м прем'єр-міністром Великобританії, призначеним Єлизаветою ІІ. Борис Джонсон 8 липня заявив, що згоден піти у відставку на тлі внутрішніх скандалів за його участю, але після того, як консерватори оберуть нового голову партії.