30 травня
Завантажити ще

Росія запросила у США півсотні віз для Лаврова та його делегації, але жодної ще не отримала

Росія запросила у США півсотні віз для Лаврова та його делегації, але жодної ще не отримала
Фото: facebook.com/MIDRussia

Російська Федерація запросила США 56 віз для того, щоб делегація з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим вирушила до американського Нью-Йорка на щорічну сесію Генасамблеї Організації Об'єднаних Націй, але ще не отримала жодної з них. Про це повідомляє Reuters.

У листі до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша постпред Росії в ООН Василь Небензя заявив, що це "викликає тривогу", оскільки протягом останніх кількох місяців Вашингтон "постійно відмовляє у видачі в'їзних віз" ряду російських громадян, делегатів на інші заходи ООН.

Представник Держдепу заявив агентству, що США серйозно ставляться до своїх зобов'язань як країна перебування ООН, додавши, що візові записи є конфіденційними, тому США не можуть коментувати окремі випадки.

- Щороку ми опрацьовуємо сотні віз для делегатів Російської Федерації на заходах ООН, - сказав представник Держдепу. Він додав, що заявки мають подаватися якомога раніше, щоб забезпечити своєчасну обробку. За його словами, це особливо важливо через необґрунтовані дії РФ проти посольства США в Росії, зокрема через примусове звільнення дипломатів у Москві.

12 вересня у Нью-Йорку розпочне роботу 77-а сесія Генасамблеї ООН. 20 вересня розпочнеться традиційний тиждень високого рівня – у роботі братимуть участь лідери держав.

Новини по темі: МЗС Росії візи ООН