Завантажити ще

У ЄС назвали "брехливим приводом" припинення Росією постачання газу по "Північному потоку

У ЄС назвали
Фото: obrazovaka.ru

Російська компанія "Газпром" заявила про призупинення на невизначений термін роботи "Північного потоку", оскільки виявлено "несправності". Про це повідомляє прес-служба регулятора.

- Під час проведення планового технічного обслуговування на газоперекачуючому агрегаті на компресорній станції «Портова» було виявлено витік олії. До усунення зауважень щодо роботи обладнання транспорт газу до газопроводу «Північний потік» повністю зупинено, - заявили в компанії.

У "Газпромі" стверджують, що такі "несправності" нібито не дають змоги забезпечити безпечну експлуатацію газотурбінного двигуна. У заяві зазначено, що усунути витік можна лише «за умовами спеціалізованого ремонтного підприємства».

У ЄС уже відреагували на рішення РФ про призупинення газу по "Північному потоку". Представник Єврокомісії Ерік Мамер назвав несправність турбіни "брехливим приводом".

- Оголошення «Газпрому» сьогодні вдень про те, що він знову закриває «Північний потік-1» під обманом, є ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника. Це також доказ цинізму Росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти», - написав він у Твіттері.

З початку вторгнення РФ в Україну "Газпром" не вперше вдається до подібних інцидентів. 20 серпня в компанії заявили, що постачання газу через газопровід "Північний потік-1 " припиняється терміном на три дні. Тоді причиною було зазначено нібито проведення технічного обслуговування та планово-попереджувальних робіт, які виконуватимуться спільно зі спеціалістами Siemens. У "Газпромі" запевнили, що після закінчення робіт та за відсутності технічних несправностей постачання газу відновлять до 33 млн кубів на добу.