Завантажити ще

Голова Мінкульту виступив проти закриття музею: Булгаков – киянин

Голова Мінкульту виступив проти закриття музею: Булгаков – киянин

Міністр культури Олександр Ткаченко прокоментував заяву Національної спілки письменників України щодо закриття музею імені Булгакова. Політик не бачить для цього підстав, бо письменник був родом із Києва. Про це він заявив у ході брифінгу.

- Мені дивно було прочитати заяву Спілки письменників. Чим завадив музей Спілці письменників – не знаю. Булгаков киянин. Так, у нього були у деяких його творах, мистецьких, наголошую, творах, репліки певних героїв щодо визвольної боротьби України на початку 20-го століття, - сказав Ткаченко.

Міністр зазначив, що Спілці необхідно займатися іншими питаннями, а музей Булгакова чіпати не варто.

- Але гадаю, що музей тут точно не винен. Ні музей, ні пам'ятник. Я думаю, що союзу є чим займатись, чим вирішувати питання музею Булгакова. Позиція очевидна – точно не варто чіпати, - наголосив він.

Наприкінці серпня Національна спілка письменників України запропонувала закрити в Києві музей імені російського письменника Михайла Булгакова, бо він є одним із предтеч «русского мира» - у своїх творах оспівував царизм і монархію і зневажливо ставився до України. В організації хочуть створити музей імені композитора Олександра Кошиця. Директор музею Булгакова Людмила Губіанурі у відповідь заявила, що для закриття музею Спілка письменників має ініціювати виключення Булгакова зі Спілки письменників.