Лідер Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував встановити обмеження повноважень президента в один семирічний термін. Про це він сказав у своєму посланні до народу на відкритті сесії парламенту.
– Пропоную встановити обмеження мандату Президента в один термін тривалістю 7 років без права переобрання. На чому ґрунтується ця ініціатива? З одного боку, 7 років – це достатній період для реалізації будь-якої амбітної програми. З іншого боку, обмеження президентського мандату одним терміном забезпечить максимальну націленість глави держави на вирішення стратегічних завдань загальнонаціонального розвитку, - пояснив Токаєв.
Президент винесе ініціативу на розгляд парламенту після виборів. Чергові вибори президента Казахстану мають відбутися 2024 року, а парламенту – 2025-го. Проте, Касим-Жомарт Токаєв запропонував цієї осені провести позачергові президентські вибори. Він заявив, що піде на них.
Лідер Казахстану також висловився за відхід від держкапіталізму та запровадження «податку на розкіш». Токаєв оголосив про одноразову амністію учасників "січневих подій". Вона не торкнеться “головних фігурантів”, причетних до організації заворушень, звинувачених у держзраді та спробі насильницької зміни влади.
Згідно з чинною конституцією Казахстану, президент обирається на п'ять років і може обіймати посаду не більше двох термінів поспіль. Виняток зроблено для першого президента Нурсултана Назарбаєва. Він керував країною з 1989 по 2019 рік і заявив про відставку за власним бажанням. Касима-Жомарта Токаєва обрали президентом у 2019 році.
У січні 2022 року у Казахстані відбулися протести з економічними та політичними вимогами. У Казахстані оголосили надзвичайний стан, а після введення місії ОДКБ за участю російських військових – режим антитерористичної операції. У Казахстані змінилися прем'єр, держсекретар, речник нижньої палати парламенту, кілька міністрів. Назарбаєв втратив посаду лідера правлячої партії «Нур Отан».